A remény zarándokai 2025- ben

Nyomtatás

b_300_300_16777215_00_images_stories_Jo_Rendezvenyek_24aac617-bcd5-4dc4-9199-7a16fb151138.jpgA Remény évében Ferenc pápa arra kér, hogy induljunk el zarándokútra együtt gyermekeinkkel, bizalommal az Egyházunk áldott szentélyei felé. 

 

 
 
 

 

- Március 23-án, szeretettel hívunk László Palival és Orsival: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. -  Szárhegyről a Gyergyói-havasokba megbúvó Szt. Gellért tiszteletére szentelt kápolnába. Szt. Imre tanítója, a magyar pedagógusok védőszentje, így ezen a zarándokúton gyermekeinket oktat-nevelő tanárokért, óvónőkért, tanítókért szeretnénk együtt imádkozni. 

- Április 16-án, nagyszerdán  Lönhard Guszti és Andrea: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. -  a petrozsényi gyerekekkel szeretettel hív, vár a Boli-barlangba, hogy a sokéves szokás szellemében Jézus Krisztus keresztútját elvégezzük, és utána a mi Urunk Szentséges Szíve tiszteletére szentelt gyermekvédelmi otthonunk kápolnájában szentmise áldozatot mutassunk be.

- Május 3-án a székelyhídi kollégák Berekméri Dalmával: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. -  a Szerelem tanösvényről szeretnénk elzarándokolni Álmosdra a magyar himnusz költőjének, Kölcsey Ferencnek gyermekkori otthonához. "Szabadság, szerelem, e kettő kell nekem" - írta Petőfi, és a szép májusi hónapban e két nagyon fontos célért akarunk zarándokolni, imádkozni. Fiataljaink párválasztási, családalapítási szándéka, de a szülöföldünkhöz, népünkhöz való egészséges viszonya nagyon fontos, azért 12-15 kilométert akarunk gyalogolni, imádkozni. Különleges zamatot ad e gyönyörű májusi zarándoklatnak, az, hogy gyalog átmehetünk a  román-magyar határon keresztül papírok, engedélyek, fegyveres határőrök felügyelete nélkül. 
Nagy szeretettel hívlak, biztatlak, hogy gyertek, a Remény Szent Évében  induljunk el Istenünk és egymás felé a zarándokúton. Kérlek gondolkozzatok, hogy a ti vidékeiteken hol van olyan szentély amit jó lenne gyalogos zarándoklattal felkeresni. Várjuk a javaslatokat, 
Csaba t.