• Főoldal
  • Szent Ferenc Alapítvány
    • Céljaink
    • Elérhetőségek
    • Alapítványunk története
    • Bentlakóotthonaink
      • Kászon
      • Gyergyószentmiklós
      • Nagyvárad
      • Árkos
      • Csíksomlyó
        • Mária-kert
      • Csobánka (Magyarország)
      • Déva
      • Dózsa György
      • Drea (Vajdaság)
      • Gálospetri
      • Gyergyószárhegy
      • Gyimesbükk
      • Gyulafehérvár
      • Kisiratos
      • Kolozsvár
      • Kovászna
      • Majlát
      • Petrozsény
      • Rekecsin (Moldva)
      • Nagyszalonta
      • Szászváros
      • Szováta
      • Torockó
      • Tusnádfürdő
      • Zsombolya
    • Napköziotthonaink
      • Csíkszentdomokos
      • Gyergyóújfalu
      • Gyergyóremete
      • Csíkkarcfalva
      • Kápolnás
      • Esztelnek
      • Balázsfalva
      • Felsősófalva
      • Ditró
      • Balánbánya
      • Székelyvarság
      • Szatmárnémeti
      • Máréfalva
      • Parajd
      • Gálospetri
      • Borszék
      • Udvarfalva
      • Farkaslaka
      • Oroszhegy
      • Gyergyószárhegy
      • Sepsibükszád
      • Simonyifalva
    • Képzési kőzpontok
      • Marosillye
      • Körösbánya
      • Csinicsis
    • Nagycsaládosak
    • Hírek, rendezvények
    • Kéréseink
    • Keresztszülőség
    • Önkéntesek
    • Rólunk írták
      • Gyermekeink,munkatársaink
      • Önkénteseink, támogatóink
      • Sajtó
    • Adományok, támogatók
    • Vendéglátás
    • Kiadványaink
    • Gyermek Jézus Stúdió
    • Rőviden
    • Hír archivum
  • Böjte Csaba ofm
    • Levelei
    • Elmélkedései
    • Letölthető anyagok
    • Lelkigyakorlatok
      • Flüei Szent Miklós
      • Irgalmasság iskolája
      • Advent 2016
      • Szent László
      • Advent 2015
      • Szent László év
      • Mennyei Atya éve
      • Keresztény Tanösvény
      • Szent József Nagykilenced
    • Napi evangélium
    • Szentségimádás
  • Közös Értékeink
  • Gyermekvédelem
  • Elérhetőségek
  • Hungarian (HU)
  • English (UK)
  • Română (România)
Csaba testvér elmélkedései
2021. július 09.
Találatok: 1417

"Legyetek tehát okosak..."

  • Nyomtatás
  • E-mail

b_300_300_16777215_00_images_stories_Otthonaink_Vegyes_214737563_2186859008122618_5263456197065839990_n.jpg"Legyetek óvatosak az emberekkel szemben."

Mt 10,16
Hálás vagyok Jézus Krisztusnak ezért a mondatáért, amit, hogy őszinte legyek eddig soha nem is idéztem! Igen, általában más mondatokat szoktunk idézni Krisztustól: "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!", "Nagyobb szeretete senkinek nincs, mint ki életét odaadja másokért!" Sokszor beszélünk az elveszett drachmáról amit meg kell keresni, vagy az elveszett bárányokról, akikért még a kilencvenkilencet is ott kell hagynunk, de olyan emberekről, akiken maga Jézus Krisztus sem tud segíteni s akiket bölcsen, messziről elkerült, olyanokról nagyon ritkán!
Rosszul tesszük, hogy nem beszélünk mindarról a veszélyről, ami a gyermekeinket, de bennünket is fenyeget az emberek világában! Sok bajban lévő sebzett emberrel találkoztam, azt látom, hogy ezeket a sebeket legtöbbször az óvatlanul felvállalt kapcsolatokban okozták egymásnak az emberek! Döbbenetes, hogy a fiatalok naivan, minden óvatosságot félretéve, gondolkodás nélkül vetik bele magukat a kapcsolatokba, ismerkednek, barátkoznak válogatás nélkül! Egy - egy találkozás után, a másikról jóformán semmit sem tudva képesek odaadni magukat, egy életre szóló döntést hoznak átgondolatlanul! Sajnos én magam is sokszor olyan emberekkel álltam le, akiket nem ismertem eléggé és akik közül voltak többen is, hogy visszaéltek bizalmammal, barátságommal, és belém martak! Természetesen mondhatom, hogy Isten selejtet nem teremt, ez igaz is, de ennek ellenére csengjen mindig a fülünkbe Jézus örökérvényű intelme: "úgy küldelek titeket, mint bárányokat a farkasok közé. Legyetek tehát okosak..." Mt 10,16
Ezek a krisztusi szavak nekünk szólnak, tudnunk kell, hogy nem csak fehér és fekete bárányok vannak e világban, hanem farkasok is! Ha Jézus életét nézzük, akkor egyértelmű, hogy voltak olyan személyek, akikkel szemben óvatos volt, akiknek a társaságát elkerülte! A farizeusokkal, szadduceusokkal való párbeszéd helyett, volt amikor egyszerűen felállt és ahogy a Szentírás elegánsan írja, "átment a túlsó partra!" Nem csak régen voltak olyan társadalmi csoportok, akikkel még a Mesterünk is óvatosan ült le beszélni, hanem mindig is voltak és vannak ilyen közösségek, pártok, csoportok. Gondoljunk a fasisztákra vagy a kommunistákra, de gondolhatunk ma is az erőszakos terroristákra, a szélsőséges pártok párbeszédre képtelen provokátoraira! 
Fontos a lelkek megkülönböztetésének a tudománya, az, hogy óvatosan és nagyon bölcsen közeledjünk egymáshoz, és ha valakiben érezzük, hogy veszélyt jelent számunkra, akkor ne habozzunk, álljunk fel és menjünk át - Krisztus példájára - a TÚLSÓ PARTRA! 
18.00 Szentmise: Butaságból, naivságból, de akár vakmerő bűnös vágyakból kergetve, ha bármit is elkövettünk, meneküljünk Jézus Krisztus szentségi jelenlétébe! Az középkorban a tolvajok, a gyilkosok, még a címeres gazemberek is gyakran menekültek a templomba, kolostorokba. Amíg a megszentelt falak között voltak, addig nem bántották őket sem az emberek, de még a gonosz lélek sem fért oly könnyen hozzájuk. Ma is, ha elestél, vétkeztél, szétverted családodat, saját jövődet, életedet, ne a kétségbeesésbe, az önmarcangolás mocsarába süllyedj, hanem menekülj Krisztus karjai közé! Ezt a felhívást nem csak jelképesen mondom, hanem szó szerint értem, hisz ezért vannak a felszentelt oltárok! Tudnod kell, hogy igazából minden templom egy valóságos mentőcsónak. Gyere el akár hozzánk Dévára, a kolostorban van szállás! Egy őszinte lelkiismeretvizsgálat után meghallgatják a papok a szentgyónásodat, van bocsánat számodra is. Szakadjon fel benned a seb, hogy megtisztulj, és a szentáldozásban Krisztus jelenlétével együtt, Isten szeretete, jósága, bölcsessége, világformáló ereje is betöltsön téged! 
20.00 Rózsafüzér: Imádságos szeretettel forduljunk Istenünkhöz, a bűn hálójában sebzetten vergődő testvéreinkért! Hihetetlenül sok fiatal és felnőtt a kiúttalanság mocsarába tévedve, egymást és magukat bántva élik mindennapjaikat és sokszor az öngyilkosságban, vagy a gyilkosságba vélnek e vergődésből kiutat. Pedig Krisztus őket is irgalmas szeretettel hívja: "Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok – én megkönnyítlek titeket." Mt 11,28
Szent utazásunknak eme szép, új napján szeretettel köszöntelek,
Csaba t. 
Kép: Egy székelykaput össze akartak vágni tüzifának, kedves kollégánk, Csergő József a gyermekekkel megmentette és felállította a szárhegyi otthonunk udvarában, lassan cseperedő kis park bejáratánál.... e melegben egy kis árnyas oázis!
2021. július 9.
  • Előző
  • Tovább
  • tweet

Böjte Csaba ofm gondolata

„Egy-egy pusziban, szelíd hátba veregetésben, a gyümölcs ízzel megkent kenyér jóságos átnyújtásában, és a vízbe vetett, nagy sikolyokba torkolló bukfencekben benne van az Élet iránti őszinte, tiszta hódolatom, és örvendek, mert a sokszor csontomba vágó, majd’ két évtizedes munkám gyümölcseiben, felnövekedett gyermekeimben viszontláthatom ugyanezt a tiszteletet az Élet iránt.” (Böjte Csaba: Út a Végtelenbe)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2026. június 13. szombat, Antal és Anett napja van. Holnap Vazul napja lesz.

Legfrissebb - Alapítvány

  • HUNYADI NAPOK – FELEMELŐ ESTE CSÍKSOMLYÓN
  • Hálaadás és emlékezés Zetelakán
  • Egy hétvége, amiért csak hálásak lehetünk
  • Egészség Nap Kovásznán
  • Szeretettel hivlak Zsombolyára

Legfrissebb - Böjte Csaba ofm

  • Oda kellene álljunk Jézus Krisztus mellé!
  • Szent Ferenc „kisebb testvéri” lelkületének három alapköve
  • Folyik a harc a hatalomért!
  • Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja
  • Piros Pünkösd vasárnapján Csíkszentsimonban

Legfrissebb - Közös Értékeink!

  • Döbbenetes!
  • Élet-Jel podcast: Urbán Erik
  • Isten éltessen sokáig!!
  • Lépjünk ki a kényelmes, magánjellegű hitből; építsünk új világot!
  • Szent Medárd püspök

Podcast - 2020 Együtt egy úton!!!!

  • 4. Atyádat és anyádat tiszteld!
  • 3/b. Az Úr napját szenteld meg!
  • 3/a. Az Úr napját szenteld meg!
  • 2. Isten nevét hiába ne vedd!
  • Szent László királlyal a boldogságra vezető parancsolatok útján!

Szentferencalapitvany.org

Szent Ferenc Alapítvány magyarországi honlapja

Nap Szentje

  • PADOVAI SZENT ANTAL
  • Keresés

    Belépés

    • Elfelejtette felhasználónevét?
    • Elfelejtette jelszavát?

    Ablak a végtelenre

    Elhiggyük, elfogadjuk...

    Szent Péter volt az első pápa, az összes többi az ő utóda.
    Bővebben...

    Ablak a végtelenre Android-on

    Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
    Az app letölthető a Google Play-ből.

    Play Könyvek

    Infofüzet - Csaba testvér nagy családja

    Pillanatkép

    • Kategória: Fr. Bonaventura ofm első szentmiséje
    © 2007-2026 Dévai Szent Ferenc Alapítvány - www.magnificat.ro
    X

    Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
    Learn More.