Hozott nekem egy csokrocska pitypangvirágot. Esetlenül tartotta apró kezében, az engedetlen virágszálak ki-kicsúsztak ujjai közül. Volt, amelyik földre esett. Ő lehajolt, összeszedte. Nyújtotta felém és remegő hangon mondta, hogy nekem hozta.
A 2021-es évben is a Szent Ferenc Alapítvány sepsibükszádi, esztelneki, kovásznai és kézdiszentléleki napközi otthonai, Kovászna Megye Tanácsának szociális projektje keretében támogatásban részesült. Ezen nappali központok hátrányos gazdasági és szociokulturális közegben élő gyermekek számára nyújtanak oktatási, nevelési és élelmezési szolgáltatásokat. A megyei önkormányzat társadalmi felelősségvállalás, támogató, specifikusan az iskolaelhagyás és a társadalmi kirekesztés jelensége ellen ható intézkedései, melyek keretében a Szent Ferenc Alapítvány otthonai támogatásban részesültek, aktív és tényleges megoldásokat szorgalmaznak.
Tisztelettel köszönjük a tisztes és hathatós támogatást, együttműködést és közös gondolkodást. A jövőbeni, további jó együttműködés reményében, a Szent Ferenc Alapítvány nevében, köszönettel jó egészséget kívánunk a Kovászna Megyei Tanács és Gyermek Jogvédelmi Igazgatóság munkaközösségének!
- Kovászna
- Találatok: 3749
Gyermekotthonban nevelkedett, ma a jogtudományok doktora a kovásznai Szántó Annamária
A szegénységben nagymamája mutatta az utat, aki, ha kellett, az utolsó szelet kenyeret is szétosztotta unokái között. Később, amikor hétéves korában a Dévai Szent Ferenc Alapítványhoz került, nevelői váltak számára példaképekké: megtanították tanulni, önmagában bízni, és elhitették vele, hogy bármire képes. Ezeknek az embereknek és a tanulásnak hála, nehéz múltját mélyre raktározta, és a kezdeti igazságtalanságon, szomorúságon és szegénységen felülemelkedett – csupán 23 éves, de már a jogtudományok doktora, aki nemsokára ügyvédként vagy a közigazgatásban helyezkedik el.
Bővebben: Gyermekotthonban nevelkedett, ma a jogtudományok doktora a kovásznai Szántó Annamária
A 2022-es évben is a Szent Ferenc Alapítvány sepsibükszádi, esztelneki, kovásznai és kézdiszentléleki, kézdialmási napközi otthonai, Kovászna Megye Tanácsának szociális projektje keretében támogatásban részesült. Ezen nappali központok hátrányos gazdasági és szociokulturális közegben élő gyermekek számára nyújtanak oktatási, nevelési és élelmezési szolgáltatásokat. A megyei önkormányzat társadalmi felelősség vállalása, támogató, specifikusan az iskolaelhagyás és a társadalmi kirekesztés jelensége ellen ható intézkedései, melyek keretében a Szent Ferenc Alapítvány otthonai támogatásban részesültek, aktív és tényleges megoldásokat szorgalmaznak.
Bővebben: Tisztelt Kovászna Megyei Tanács és Gyermekjogvédelmi Igazgatóság
Június 26-30 között angol tábor volt szervezve nálunk, azoknak a diákoknak a számára, akik a 2021-2022-és tanévben részt vettek angol online órákon.
Édesanyám gyenge keze, ahogy belém kapaszkodik, hogy a Szék útján gyalog felmenjünk, meghallgatni azt a misét, amelyre egész évben vágytunk. A remény a szemében, hogy hátha meggyógyul és még eljöhet. És a bizonyosság, hogy utána még sokszor el tudunk együtt menni...hogy megerősödik a láb, hogy nem lesz több fájdalom és elválás és könny...Apám hangja, ahogy az imákat mondja, a zarándoklat idején...ahogy mosollyal bátorít, hogy ne féljünk, jó helyre megyünk.
Több szempontból is „első” volt Jonica Xénia doktori védése, amelyet február 3-án, csütörtökön délután tartottak. Ez volt az első nyilvános doktori védés a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kar keretein belül 2018–2019-es tanévben elinduló önálló katolikus doktori iskolában. Ugyanakkor Xénia az első olyan doktorandusza Csiszár Klára doktorátusvezetőnek, aki elnyerte a doktori címet. Továbbá a védést követő ünneplésen tréfásan az is elhangzott, hogy ez Xénia első doktorátusa (szerk. megj.: egy is bőségesen elég).
Bővebben: Erdélyi ferences népmissziók – doktori védés a teológia karon