• Főoldal
  • Szent Ferenc Alapítvány
    • Céljaink
    • Elérhetőségek
    • Alapítványunk története
    • Bentlakóotthonaink
      • Kászon
      • Gyergyószentmiklós
      • Nagyvárad
      • Árkos
      • Csíksomlyó
        • Mária-kert
      • Csobánka (Magyarország)
      • Déva
      • Dózsa György
      • Drea (Vajdaság)
      • Gálospetri
      • Gyergyószárhegy
      • Gyimesbükk
      • Gyulafehérvár
      • Kisiratos
      • Kolozsvár
      • Kovászna
      • Majlát
      • Petrozsény
      • Rekecsin (Moldva)
      • Nagyszalonta
      • Szászváros
      • Szováta
      • Torockó
      • Tusnádfürdő
      • Zsombolya
    • Napköziotthonaink
      • Csíkszentdomokos
      • Gyergyóújfalu
      • Gyergyóremete
      • Csíkkarcfalva
      • Kápolnás
      • Esztelnek
      • Balázsfalva
      • Felsősófalva
      • Ditró
      • Balánbánya
      • Székelyvarság
      • Szatmárnémeti
      • Máréfalva
      • Parajd
      • Gálospetri
      • Borszék
      • Udvarfalva
      • Farkaslaka
      • Oroszhegy
      • Gyergyószárhegy
      • Sepsibükszád
      • Simonyifalva
    • Képzési kőzpontok
      • Marosillye
      • Körösbánya
      • Csinicsis
    • Nagycsaládosak
    • Hírek, rendezvények
    • Kéréseink
    • Keresztszülőség
    • Önkéntesek
    • Rólunk írták
      • Gyermekeink,munkatársaink
      • Önkénteseink, támogatóink
      • Sajtó
    • Adományok, támogatók
    • Vendéglátás
    • Kiadványaink
    • Gyermek Jézus Stúdió
    • Rőviden
    • Hír archivum
  • Böjte Csaba ofm
    • Levelei
    • Elmélkedései
    • Letölthető anyagok
    • Lelkigyakorlatok
      • Flüei Szent Miklós
      • Irgalmasság iskolája
      • Advent 2016
      • Szent László
      • Advent 2015
      • Szent László év
      • Mennyei Atya éve
      • Keresztény Tanösvény
      • Szent József Nagykilenced
    • Napi evangélium
    • Szentségimádás
  • Közös Értékeink
  • Gyermekvédelem
  • Elérhetőségek
  • Hungarian (HU)
  • English (UK)
  • Română (România)
Szent Ferenc
2024. október 12.
Találatok: 670

10. Nap - 10. fejezet: - Szent Ferenc a lelkivezető

  • Nyomtatás
  • E-mail

b_300_300_16777215_00_images_stories_Csaba_levelek_Vegyes_IMG_9068.jpg"Minden prédikációjában, mielőtt hirdette volna Isten igéjét, békét kívánt hallgatóinak ily szavakkal: „Az Úr adjon nektek békét!”

Celanói Tamás által írt Szent Ferencről szóló életrajznak egy - egy fejezetét, naponta megosztom egy rövid elmélkedéssel.
Itt megtalálható teljes egészében ez a fejezet
"Minden prédikációjában, mielőtt hirdette volna Isten igéjét, békét kívánt hallgatóinak ily szavakkal: „Az Úr adjon nektek békét!” Nagy lelkesedéssel szüntelenül ezt a békét hirdette a férfiaknak és nőknek, szembejövőknek és távozóknak. Ezzel elérte, hogy sokan azok közül, akik eredetileg gyűlölték a békét és a lélek üdvösségét, az Úr segítségével ismét visszataláltak Hozzá, s maguk is a béke fiai és az örök üdvösség sóvárgói lettek."
Szent Ferenc korában mindenki fegyverrel járt, itt is, ott is polgárháború dúlt és egész Európára rányomta a bélyegét az évszázadokig tartó keresztes háború. Ferenc maga is részt vett több fegyveres ütközetben, melynek következményeit a saját bőrén is megtapasztalta. Ezért is tekintette életcéljának az áldott béke szolgálatát. 
Az Istennel való békesség igazából a megtéréssel kezdődik. Nekünk tudatosan kell keresnünk az Istennel való találkozást, együttlétet, az áldott békét.   Jézus utat mutat a vele való békés együttlétre, de figyeljünk oda jól, Ő nem valami ködös érzelmi ömlelgésről beszél, ezt mondja: "Aki ismeri és teljesíti parancsaimat, az szeret engem. Aki szeret engem, azt Atyám is szeretni fogja. Én is szeretni fogom, és kinyilatkoztatom magam neki.” Jn 14,21 
Az Ószövetség kőbe vésett tízparancsolata, amelyet Jézus Krisztus Szeretet parancsa kiteljesít, a biztos út az Istennel való béke eléréséhez.  Embertársainkkal, de a teremtett világgal való békés együttélésnek is ez az alapja. Vegyük kézbe Isten békére vezető parancsait, tanulmányozzuk, tanuljuk meg kívülről és tartsuk meg maradéktalanul ha békére törekszünk, és ha valóban mi magunk is a béke hordozói szeretnénk lenni. Ezeket a parancsokat ha nem tartjuk be, sem a családban, sem a társadalomban nem lesz béke. 
A békét nem lehet kivülről, mind egy nagy takarót a világra borítani! Testünkben a béke egészség, ez azt jelenti, hogy minden szervünk, sejtünk, az isteni parancs szerint működik, akkor jól vagyunk. A tudósok szerint több mint 100 trillió sejtből épül fel a testünk és tízszer ennyi mikroorganizmus szolgálja létünket. Egy hatalmas hangyaboly, sejtek, vírusok, gombák, baktériumok gyönyörű egymásra figyelő szimbiózisa minden ember. Amíg minden egyes parány teszi a dolgát, addig egészség, béke van bennünk. De ha a legkisebb sejt is, egy külső sugárterhelés miatt, vagy egy nagy lelki megrázkódtatás következtében (stb) letér a génjeibe írt parancsok útjáról és elkezd osztódni, szaporodni, nagyon hamar kialakul egy rákos daganat, melyet ha nem lehet kivágni, elpusztítani, akkor ő fogja az egész testet sírba vinni. Az egészség nem más, mint a génjeinkbe írt örök isteni parancsolatoknak a sejtek által maradéktalan, pontos betartása. A társadalom szövetében a béke nem más, mint Isten örök parancsainak fényében való nyugodt, örömteli tevékeny élet. 
Tegyem már félre a "nekem mindent szabad", az individualizmus csábító jelszavát, és simuljak bele a világ örök rendjébe. Szabad akaratom van, természetesen a saját kezembe vehetem életem irányítását, fittyet hányva Isten parancsaira élhetem a magam önző, bűnös életét. Járhatom a létrontó társaimmal a léha életemet, de akkor ne csodálkozzak ha az emberiség nagy szövetéből, mint egy rákos daganatot eltávolít a történelem. Az igazi tartós béke a megtéréssel kezdődik.
Mondjuk mi is Szent Ferenc szép imáját: 
Uram, tégy engem a te békéd eszközévé,
ahol gyűlölet lakik, oda szeretet vigyek,
ahol sértés, oda megbocsátást,
ahol széthúzás, oda egyetértést.
Kép: Ó, mily szép és mily gyönyörűséges, ha a testvérek egyetértésben élnek! 133 zsoltár
  • Előző
  • Tovább
  • tweet

Böjte Csaba ofm gondolata

Az akácfából nem lehet faragófejszével kivenni a nektárt. A laboratóriumokban valamennyi tudós a világ összes akácfájából sem tudna egyetlen csepp mézet kisajtolni erővel, tudással. De ha az áldott nap megsüti, a szúrós tövisek között megjelennek a bimbók, napok alatt virágba borulnak, és ontani kezdik a nektárt. Szelíd jósággal, csendes szeretettel egymásból ki tudjuk szeretni a jót. (Böjte Csaba: Ablak a Végtelenre)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2025. szeptember 18. csütörtök, Diána napja van. Holnap Vilhelmina napja lesz.

Legfrissebb - Alapítvány

  • Böjte Csaba atya látogatása Egerben
  • Meghívó a Kanta Szakképző Központ tanévnyító ünnepségére
  • „A társadalomnak tudatosan bátorítania kellene a férfiakat!” – Böjte Csaba a Gránit Oroszlán Példakép Díjról
  • Hálaadás a Piski Emlékműért
  • Ha Szeptember, akkor tanévnyitó!

Legfrissebb - Böjte Csaba ofm

  • Az élő REMÉNY emlékoszlopa!
  • Mennyei anyánk, bizalommal hozzád fordulunk
  • Páduai Szent Antal a Tanuló diákok védőszentje könyörögj érettünk!
  • Mennyei édesanyánk születésnapja
  • Vakáció búcsúztató

Legfrissebb - Közös Értékeink!

  • A repülő misztikus
  • Iochom Zsolt: A sebek fényében
  • BELLARMIN SZENT RÓBERT
  • XIV. Leó pápa az imavirrasztáson: Sosem vagyunk egyedül, ébresszünk reményt egymásban!
  • A szeretet tisztítótüzében

Podcast - 2020 Együtt egy úton!!!!

  • 4. Atyádat és anyádat tiszteld!
  • 3/b. Az Úr napját szenteld meg!
  • 3/a. Az Úr napját szenteld meg!
  • 2. Isten nevét hiába ne vedd!
  • Szent László királlyal a boldogságra vezető parancsolatok útján!

Szentferencalapitvany.org

Szent Ferenc Alapítvány magyarországi honlapja

Nap Szentje

  • COPERTINÓI SZENT JÓZSEF minorita, pap
  • Keresés

    Belépés

    • Elfelejtette felhasználónevét?
    • Elfelejtette jelszavát?

    Ablak a végtelenre

    A Boldogságos Szűzanya

    A Boldogságos Szűzanya egyetlen csodát sem tett, nem tartott nagy prédikációkat, mégis a  Mennyek Királynéja lett a názáreti csendes, egyszerű, szorgalmas életével.
    Bővebben...

    Ablak a végtelenre Android-on

    Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
    Az app letölthető a Google Play-ből.

    Play Könyvek

    Infofüzet - Csaba testvér nagy családja

    Pillanatkép

    • Kategória: Kirándulás a Deltában
    © 2007-2025 Dévai Szent Ferenc Alapítvány - www.magnificat.ro
    X

    Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
    Learn More.