• Főoldal
  • Szent Ferenc Alapítvány
    • Céljaink
    • Elérhetőségek
    • Alapítványunk története
    • Bentlakóotthonaink
      • Kászon
      • Gyergyószentmiklós
      • Nagyvárad
      • Árkos
      • Csíksomlyó
        • Mária-kert
      • Csobánka (Magyarország)
      • Déva
      • Dózsa György
      • Drea (Vajdaság)
      • Gálospetri
      • Gyergyószárhegy
      • Gyimesbükk
      • Gyulafehérvár
      • Kisiratos
      • Kolozsvár
      • Kovászna
      • Majlát
      • Petrozsény
      • Rekecsin (Moldva)
      • Nagyszalonta
      • Szászváros
      • Szováta
      • Torockó
      • Tusnádfürdő
      • Zsombolya
    • Napköziotthonaink
      • Csíkszentdomokos
      • Gyergyóújfalu
      • Gyergyóremete
      • Csíkkarcfalva
      • Kápolnás
      • Esztelnek
      • Balázsfalva
      • Felsősófalva
      • Ditró
      • Balánbánya
      • Székelyvarság
      • Szatmárnémeti
      • Máréfalva
      • Parajd
      • Gálospetri
      • Borszék
      • Udvarfalva
      • Farkaslaka
      • Oroszhegy
      • Gyergyószárhegy
      • Sepsibükszád
      • Simonyifalva
    • Képzési kőzpontok
      • Marosillye
      • Körösbánya
      • Csinicsis
    • Nagycsaládosak
    • Hírek, rendezvények
    • Kéréseink
    • Keresztszülőség
    • Önkéntesek
    • Rólunk írták
      • Gyermekeink,munkatársaink
      • Önkénteseink, támogatóink
      • Sajtó
    • Adományok, támogatók
    • Vendéglátás
    • Kiadványaink
    • Gyermek Jézus Stúdió
    • Rőviden
    • Hír archivum
  • Böjte Csaba ofm
    • Levelei
    • Elmélkedései
    • Letölthető anyagok
    • Lelkigyakorlatok
      • Flüei Szent Miklós
      • Irgalmasság iskolája
      • Advent 2016
      • Szent László
      • Advent 2015
      • Szent László év
      • Mennyei Atya éve
      • Keresztény Tanösvény
      • Szent József Nagykilenced
    • Napi evangélium
    • Szentségimádás
  • Közös Értékeink
  • Gyermekvédelem
  • Elérhetőségek
  • Hungarian (HU)
  • English (UK)
  • Română (România)
Csaba testvér levelei
2025. október 23.
Találatok: 1082

Reményünk alapja a halhatatlan Isten!

  • Nyomtatás
  • E-mail

b_300_300_16777215_00_images_stories_Szent_Szent_helyek_571042977_3591333801008458_316629526304507801_n.jpgA remény évében újból és újból Jézus Krisztus dicsőséges feltámadására gondolunk. Az igazságot, az életet meg lehet ölni, el is lehet temetni, de lám, ha nem is mindig harmadnapon, de előbb - utóbb eljön a feltámadás napja!

Csíkot 1661. október 21-23 között lerohanják a törökök. 40.000 lovas és gyalogos katona az itt élő körülbelül 50.000 csíki székelynek egyharmadát megöli, egyharmadát meg rabláncon elhajtják és rabszolgának eladják! Evlia Cselebi török történetíró, aki szemtanúja is volt az eseményeknek, így emlékezik: "a török hadak Csíkból való kivonulása után, ezen a földön nem maradt jele az emberi művelődésnek".... Telnek az évek, az évszázadok és lám, a népünk itt Csíkban él, hitét gyakorolja, nyelvét használja szabadon! Bátran mondhatjuk mi székelyek, hogy nem csak az életre, de a szeretetre is feltámadtunk. Csíkszereda és a törökországi Rodostó testvérváros, az ottani törököket meglátogattuk az idén és ők nagy szeretettel fogadtak. 
1948-ban a kárpátaljai magyar görögkatolikus egyházat hivatalosan a szovjet kormány megszüntette, azokat akik ellenálltak, Szibériába száműzték. Orosz Péter atya néhány társával bujdosik, titokban látogatták a családokat, kereszteltek, gyontattak, hirdették Krisztus evangéliumát! Társait szerre levadászták, őt 1953. aug 27-én fogták el, majd ugyanazon a napon minden további huzavona nélkül egy útszéli kereszt előtt tarkón lőtték. A vértanút egy fészerbe elásták és betont öntöttek rá, hogy garázsként használhassák az épületet. Ötven évvel később, 2002. aug. 27-én a bujdosása egyik színhelyén, egy forrás mellett két vízért menő kislánynak megjelent a Szűzanya és arra kérte őket, hogy az ide zarándokló híveknek építsenek egy templomot! 23 év alatt nemcsak a templom épült meg, hanem egy gyönyörű kegyhely, melyet ma nagyon sokan látogatnak, különösen olyan nők, akiknek a fiúk, férjük, apjuk a fronton van! Péter atyát most szeptemberben ünnepélyesen boldoggá avatta az Egyház. Az erdő alján, a forrás mellett a most születő gyönyörű szentély jelzi, hogy a halálra ítélt görögkatolikus közösség feltámadt és nem csak él, de lángoló szívvel imádja az Élet Urát, ugyanakkor hálás szeretettel tiszteli az Élő Reményt világra hozó Szűzanyánkat is!
1956. október 23-án népünkre zúdul kíméletlenül a szovjet hadsereg. Egészen biztos, hogy sokan akkor úgy érezték, hogy elérkezett a magyar nép nagypénteke, mert minden város Golgotává vált! Sokan meghaltak, sokan elmenekültek, triumfált a hatalom, de lám, ma népünk él és a szabad parlament előtt zászlót felhúzva bátran a holnapba néz! 
A Reménynek három gyönyörű hatalmas ma is növekvő fája, mely mindannyiunknak - akik így vagy úgy fel fogunk menni a magunk golgotájára - erőt, bátorságot, jó reményt ad! Az igazságot, az életet meg lehet ölni, el is lehet temetni, de az élet feltámad, mert az maga az Isten! Csíksomlyó harangja hirdesse az élő Reményt!
Szeretettel, 
Csaba t.
  • Előző
  • Tovább
  • tweet

Böjte Csaba ofm gondolata

„A házasság mint a »turbó üzemmód« gyorsabban célba röpíti az embert. Az úton könnyebb járni, ha társat kapunk magunk mellé, akivel egy cél felé haladunk, akinek a kezét megfoghatjuk, akivel egymást bátoríthatjuk, biztathatjuk, aki segít visszatérni, ha eltévedtünk.” (Böjte Csaba: Út a Végtelenbe)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2026. április 27. hétfő, Zita napja van. Holnap Valéria napja lesz.

Legfrissebb - Alapítvány

  • "Magasztalja lelkem az Urat"
  • KÖZÖSSÉGTALÁLKOZÓ és GÁLAEST
  • „Szólítsuk meg egymást a szeretet nyelvén!”
  • Erdélyi barangolás Csaba testvérrel
  • Azért is adhatunk hálát, amit nem kaptunk meg

Legfrissebb - Böjte Csaba ofm

  • Lőrinc barát
  • Van recept a megbocsátásra? – Lélekutakon Bagdy Emőkével
  • Gyermekeink jövője a tét!!
  • Kimlei látogatás
  • Arra születtünk, hogy szeretetben, BÉKÉBEN éljünk

Legfrissebb - Közös Értékeink!

  • A hivatás Isten bennünk érlelődő ajándéka
  • Soha nem voltak még ennyien a motoros szezonnyitón
  • Szent György vértanú
  • A három társ legendája
  • „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”

Podcast - 2020 Együtt egy úton!!!!

  • 4. Atyádat és anyádat tiszteld!
  • 3/b. Az Úr napját szenteld meg!
  • 3/a. Az Úr napját szenteld meg!
  • 2. Isten nevét hiába ne vedd!
  • Szent László királlyal a boldogságra vezető parancsolatok útján!

Szentferencalapitvany.org

Szent Ferenc Alapítvány magyarországi honlapja

Keresés

Belépés

  • Elfelejtette felhasználónevét?
  • Elfelejtette jelszavát?

Ablak a végtelenre

Jézus halála után harminc évvel- 1/2

Josephus Flavius a Bellum Judaicum (A zsidó háború) című művében leírja, hogy Jézus halála után harminc évvel a római hadsereg körülveszi a gyűlölettől fortyogó várost, és hároméves ostrom után beveszi.
Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Play Könyvek

Infofüzet - Csaba testvér nagy családja

Pillanatkép

  • Kategória: Gyimesbükki otthonunk
© 2007-2026 Dévai Szent Ferenc Alapítvány - www.magnificat.ro
X

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.