XVI. Erdélyi Mikulástúra

b_300_300_16777215_00_images_stories_Alapitvany_Onkentesek_78153238_10221946627681646_2049158652455026688_o.jpgPénteken indul a XVI. Erdélyi Mikulástúra, Dunaföldvárról 19 tonna adományt juttatnak el december első hetében Erdély hetvenkét településére – tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

Az összegzés felidézi, hogy a karitatív akció tizenhat évvel ezelőtt Szekszárdról indult először Böjte Csaba árvaházaiba, Dévára és Szászvárosba. Akkor még rokoni, baráti adományokkal voltak a kocsik megpakolva. Ahogy nőtt a gyermekotthon-hálózat, úgy nőtt a Mikulástúra csapata és az adományok mennyisége is.
Idén már harminc tagú csapat juttatja el a 18 kisteherautónyi adományt Erdély hetvenkét települése mellett Marosvásárhely, Gyergyószentmiklós, Csíkszereda és Kovászna kórházaiba is. A 19 tonnányi ajándék között 2500 Mikulás-csomag is megtalálható – tartalmazza a közlemény.
Az adományokat iskolai, egyházi és munkahelyi gyűjtésekből, magánszemélyek felajánlásaiból állították össze. Támogatás az ország több települése mellett Svájcból és Németországból is érkezett.
A közlemény szerint tíz éve már rajz- és esszépályázatot is hirdetnek a szervezők a programhoz kapcsolódva. A pályaműveket az erdélyi gyerekek a Mikulásnak adják át, Magyarországon pedig egy paksi szakképző iskola diákjai döntenek a nyertesekről. Idén a 28 különdíjasnak egyhetes csobánkai táborozási lehetőséget biztosítanak a szervezők. 
Fotó: vajma.info
MTI/www.erdely.ma
Megérkezett a Szent Ferenc Alapítvány Mikulása
b_300_300_16777215_00_images_stories_Alapitvany_Hirek_75424776_2528620384039269_3040808189546201088_o.jpgA hagyományoknak megfelelően idén is, december elsejének fagyos reggelén megérkezett az Erdőhegyi Általános Iskolába a Szent Ferenc Alapítvány Mikulása. Iskolánkban az idei tanévben huszonöt gyermek tagja a napközinek, amely Bálint Mária nevelőnő felügyelete alatt működik. Telve volt a tanterem, az erdőhegyi gyerekekhez csatlakoztak ágyai és vadászi társaik is, nevelőnőik, Koncsek Éva és Lőrincz Hajnalka Csilla társaságában. Az elmúlt hetekben sokat készültek, versekke, énekekkel, rajzoltak és színeztek, hogy örömet szerezzenek a Mikulásnak és kísérőinek.
A Mikulás megérkezésekor sorban mondták el verseiket a gyerekek, majd ajándékot választhattak maguknak. A közös éneklés után táncra is perdültek, majd megkapták édességcsomagjukat és egy mikulássapkát is. Az erdőhegyi napközisek ajándékkal is készültek, hogy kicsit viszonozzák a Mikulás-csapat kedvességét és jóságát. Az ünnepség végén átadták a saját készítésű adventi koszorút és képeslapot, amit az elmúlt héten gondosan elkészítettek, a Mikulás valamennyi segítőjének. Az ajándékosztó megígérte: ha jók lesznek, jövőre is ellátogat iskolánkba. Az előadást megtekinthetik a Youtube-on, Sime Sorin tanár úr szerkesztésében.
A Mikulás és segítői magyarországi adományokkal indultak útnak, Esztergomból, Székesfehérvárról és Veresegyházáról. Következő állomásuk Nagyvárad lesz, estére Torockóra kell megérkezniük.
b_300_300_16777215_00_images_stories_Alapitvany_Hirek_78476540_2741100485933921_6087917680231186432_o.jpgKöszönjük az adományozóknak és a Mikulás-csapat valamennyi tagjának a kedvességét és a sok szép ajándékot, szeretettel várjuk őket jövőre is!
Sime Judit
http://www.nyugatijelen.com

HírlevélHTML formátum?

Joomla Extensions powered by Joobi

Böjte Csaba ofm gondolata

„Hiszem, hogy Isten a ma embere számára is meg akar születni! Tudom, hogy nem értük el az álmainkat lezáró plafont, földi létünk kibontakozásának korlátait. Az emberi élet nagy meccsét még nem fújták le! Van tovább! Isten minket is vár, e fiatal évszázad megszeppent fiait. Karjai roskadoznak ajándékaitól.” (Böjte Csaba: Út a Végtelenbe)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2020. április 9. csütörtök, Erhard napja van. Holnap Zsolt napja lesz.

Szentferencalapitvany.org

Nap Szentje

Keresés

Belépés

Ablak a végtelenre

Együtt dolgozik Isten az emberrel

Szeretem magam elé képzelni, hogy Szent József fogja a fűrész egyik végét, a másikat a Mindenható Isten, vágják a fát, bölcsőt, ajtót, ablakot készítenek
Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Pillanatkép

Facebook

Twitter

Facebook

Google Plus

YouTube