Jézus bejárt minden várost és falut

febr25.jpg„Jézus bejárt minden várost és falut, tanított a zsinagógákban, hirdette országa örömhírét, és gyógyított minden betegséget, minden gyengeséget. Amikor látta a tömeget, megesett rajta a szíve, mert olyan volt, mint pásztor nélkül a juhok: elcsigázott és kimerült.” [Mt 9,35–36]
„Tanításával ámulatba ejtett mindenkit, mert úgy tanított, mint akinek hatalma van, nem úgy, mint az írástudók.” [Mk 1,22] Jézus tanításának középpontjában az Isten és az embertársak iránti szeretet állott. Hirdette, hogy Isten szereti az embereket, megbocsát, ha szakítani akarunk bűnös életünkkel, és új életet ad. Bírálta a kiüresedett vallásos formaságokat és az álszenteskedést.
Sok csodát tett: egy menyegzőn a vizet borrá változtatta, megszaporította a kenyeret, parancsolt a viharnak, a vízen járt, betegeket gyógyított, sőt még halottakat is feltámasztott.

Hírlevél



HTML formátum?

Joomla Extensions powered by Joobi

Böjte Csaba ofm gondolata

„Mindenki arra vár, hogy kiszeressék aszalódó létükből az életet dicsérő jókedvet, színes virágokat, bomló gyümölcsöket. Nem taktikás fortélyokkal, mindenféle „okos eszközök” trükkös felhasználásával kell színes papírból szirmokat ügyeskedni a megszáradt magvakra, hanem a bennük lévő életet kell hittel, jóságos jelenléttel kibontakoztatni.” (Böjte Csaba: Út a Végtelenbe)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2026. március 5. csütörtök, Adorján és Adrián napja van. Holnap Leonóra és Inez napja lesz.

Szentferencalapitvany.org

Nap Szentje

Keresés

Belépés

Ablak a végtelenre

Jézus valóságos Isten és valóságos ember.

A történelem folyamán egy vallásalapító sem mondta, hogy fentről, az Istentől jött.
Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Pillanatkép

Facebook

Twitter

Facebook

Google Plus

YouTube