A békeszerető Szent Ferenc

jul17.jpgA békeszerető Szent Ferenc is elindult – igaz, fegyver nélkül, üres kézzel –, hogy megtérítse Szaladin szultánt.
A szultán nagy tüzet rakatott és azt mondta neki, ha a parázson keresztül odamegy hozzá, akkor elbeszélget vele. Ő átment az izzó zsarátnokon, és ennek következtében mai napig a Szentföldön a legtöbb kegyhely őrzését, gondozását a ferencesekre bízták a mohamedánok.
A „lovagokhoz”, a nemes eszméket valló emberekhez minden időkben szerencselovagok is társulnak – sajnos, ez történik minden felkelésben.
A vallásháborúkban, a '48-as forradalomban, '56-ban is odacsapódtak az igaz ügyért küzdők közé olyanok is, akik méltatlanok lettek, visszaéltek az ilyen állapotok során kialakuló káosszal, kiszolgáltatottsággal, szabadjára engedték a bennük feszülő erőszakot, raboltak és fosztogattak – sajnos, ez is igaz.
Az Egyházi hatalommal összefonódott világi hatalomban is sokan kihasználták a belső zavargások miatt kialakult kaotikus helyzetet, és az inkvizíció által megtorolták korábbi valós vagy vélt sérelmeiket, saját politikai és hatalmi érdekeiknek megfelelően ítéltek el, öltek meg embereket, például Jean DArcot, Szent Johannát. Hozzá kell tenni azt is, hogy az Egyház gyakran erőteljesen felemelte szavát a túlkapások ellen, egyes inkvizítorokat életfogytiglan börtönbe zártak.

Hírlevél



HTML formátum?

Joomla Extensions powered by Joobi

Böjte Csaba ofm gondolata

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2025. július 5. szombat, Emese és Sarolta napja van. Holnap Csaba napja lesz.

Szentferencalapitvany.org

Keresés

Belépés

Ablak a végtelenre

Jézus nem fecsérelte az idejét

Jézus nem fecsérelte az idejét, erejét azzal, hogy Heródesen botránkozzon, amikor az lefejeztette Keresztelő Jánost, hanem ment tovább a szeretet útján.
Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Facebook

Twitter

Facebook

Google Plus

YouTube