Természet

dec3.jpgTermészetes, hogy kinövünk egy-egy cipőt, ruhadarabot.Társadalmi szokások, valós vagy vélt értékes beidegződések dőlnek körülöttünk halomba.

Az emberiség nagy fájáról népek, nemzetek törnek le és semmisülnek meg, ha nem tudnak rugalmasan megújulni, előrenézni – de ez nem a világvége.

Hiszek a kibontakozó győzelmes életben, mely tudatosan a fény felé tör. A fény felé, melynek a neve: őszinteség, igazság, szolidaritás, élet, szeretet, Isten.

Nem hátrafelé kell tekingetni. Jézust megfeszítették, mert úgy lépett ki az Ószövetség évszázadokon keresztül csiszolódott hagyományából, szokásából, mint ideje múlt ruhából. Egyetlen értékhez ragaszkodott feltétlenül: a szeretet parancsában megfogalmazott Istenes emberszeretethez. Szereti a mennyei Atyát, bízik Benne, a kereszten is kezébe ajánlja a lelkét, és hisz az Isten által teremtett emberben, annak jóságában. Ezért kér nagypénteken számunkra bocsánatot: „Atyám, bocsáss meg nekik, hisz nem tudják, mit tesznek.” [Lk 23,34] Nekünk is a Krisztus által szorgalmazott Újszövetséget jelentő szeretetparancshoz kell feltétlenül ragaszkodnunk.

Minden más elengedhető: a múlt sérelmei, országok határai, kiürülő intézmények tekintélye, minden.

 

Hírlevél



HTML formátum?

Joomla Extensions powered by Joobi

Böjte Csaba ofm gondolata

„A szentségi házasságkötés lényege, hogy nemcsak két ember köt szövetséget, hanem az élő Isten is életre szóló szövetséget köt velük. A Szentháromság mélységes titkát egy házasságban élő ember könnyebben meg tudja érteni, akik úgy válnak eggyé, hogy már nem is tudnak a másik nélkül élni, mikor gondolataikban, döntéseikben, érzésvilágukban állandóan megjelenik a másik: Neki hogyan lenne jó? Örülne-e neki, mit szólna hozzá?” (Böjte Csaba: Út a Végtelenbe)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2026. április 25. szombat, Márk napja van. Holnap Ervin napja lesz.

Szentferencalapitvany.org

Keresés

Belépés

Ablak a végtelenre

Döbbenetes, ahogy Jézus Jeruzsálem előtt térdre borult

Ő mint Isten nagyon jól látja, hogy nem „babra megy” a játék, a földi életnek hatalmas a tétje, az ember dönthet a végtelen és a semmi között.
Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Pillanatkép

Facebook

Twitter

Facebook

Google Plus

YouTube