Egyedül Istent imádjuk

szept8.jpgViszont nekem nagyon tetszik, hogy a mennyország be van lakva, nem csupán Isten és én élünk majd ott, hanem a szentek közössége is vár a túlvilágon.
Nem érzem, hogy a szentek Jézus Krisztus nagyságát csorbítanák, kisebbítenék, nem Isten lesz kisebb azáltal, ha körülötte nagy emberek vannak, hanem kiemeli az Ő nagyságát, hogy az Ő tanításából ilyen csodálatos emberek tudnak kinőni.
Csodálom a szőlőtőkét, amely ilyen gyümölcsöket termő vesszőket táplál és hordoz. Ezt a példát látva nekünk is fel kell emelnünk egymást: ha egy férfi mellett a felesége kivirágzik, kiteljesedik és nagy lesz, az a férfi dicsősége is. Istenünk mellett, ha egy szent példája nyomán kivirágzunk, akkor létünkkel Istent fogjuk dicsőíteni.
Az Egyház mindig is a Szűzanyát tekintette az első számú példaképnek. Én a Földön legjobban az édesanyámat szeretem, de ez nem jelenti azt, hogy nincsenek más barátaim, munkatársaim, akikkel örömmel leülök egy sört meginni, egy jót dumálni.
A szentek a gazdagságot jelentik: különböző személyiségük, élethelyzetük különböző utakat mutatnak Isten felé. Olyanok, mint a lámpa, amely nemcsak Istennek világít, hanem az embertársaknak is a földön.

Hírlevél



HTML formátum?

Joomla Extensions powered by Joobi

Böjte Csaba ofm gondolata

Isten legszebb ajándéka a feladat, mely sokszor húsunkba vágó kereszt, máskor szárnyakat adó csoda, melyről Jézus joggal mondotta: „Az én eledelem, hogy annak akaratát teljesítsem, aki küldött.” [Jn 4,34] (Böjte Csaba: Ablak a Végtelenre)

Magnificat donate

Szeretettel köszönöm a gyermekeink nevében az adományt! Csaba t.

Amount: 

Ma 2025. szeptember 8. hétfő, Mária és Adrienn napja van. Holnap Ádám napja lesz.

Szentferencalapitvany.org

Keresés

Belépés

Ablak a végtelenre

Egyedül Istent imádjuk

Viszont nekem nagyon tetszik, hogy a mennyország be van lakva, nem csupán Isten és én élünk majd ott, hanem a szentek közössége is vár a túlvilágon.
Bővebben...

Ablak a végtelenre Android-on

Android okostelefonon és tableten is elérhető az Ablak a végtelenre című könyv napi kis adagokban.
Az app letölthető a Google Play-ből.

Facebook

Twitter

Facebook

Google Plus

YouTube